Sport

Juventusi liron Moratan, Dybalan e Bernardeschin

 

Juventusi ka njoftuar të enjten se e ka përfunduar bashkëpunimin me Alvaro Moratan, Paulo Dybalan dhe Federico Bernardeschin.

Morata do të luajë për Atletico Madridin në dy sezonet e ardhshme pasi e ka përfunduar huazimin dyvjeçar te Juventusi. Është hera e dytë që Morata i lë “bianconerët” dhe rikthehet te klubi i La Ligës spanjolle.