Sport

Chelsea përgatit ofertë të re për Sterlingun

 

Chelsea është duke përgatitur një ofertë të re për ta transferuar sulmuesin anglez Raheem Sterling nga Manchester City, ka njoftuar gazetari i njohur për transferime Fabrizio Romano në Twitter.

Sipas Romanos, trajneri i Chelseast, Thomas Tuchel, e dëshiron Sterlingun në skuadër dhe se është diskutuar me lojtarin për kushtet.