1 perditesime
20:57

Kastrati zyrtarizohet te Trepça

Pak çaste pasi zyrtarizoi largimin nga Ylli, Erjon Kastrati të enjten mbrëma është prezantuar si basketbollist i ri i skuadrës së Trepçës.

Kastrati u largua nga Ylli pas dy sezoneve, duke fituar dy tituj të Superligës së Kosovës, Ligën Unike dhe Superkupën Mbarëkombëtare.

Ai i bashkohet mitrovicasve, që në sezonin e shkuar fituan Kupën e Kosovës dhe u mposhtëm në finale të plejofit nga Ylli.

“Mirësevjen në qytetin e basketbollit Erjon. Erjon Kastrati i bashkohet projektit tonë, për tre vjetët e ardhshëm”, ka shkruar Trepça në Facebook.

19:51

Kastrati largohet nga Ylli, pritet t’i bashkohet Trepçës

Basketbollisti Erjon Kastrati nuk do të jetë pjesë e Golden Eagle Yllit për sezonin e ri. Kastrati nëpërmjet një njoftimi në Facebook, e ka konfirmuar largimin nga Ylli. Ai ishte pjesë e Yllit në dy sezonet e fundit dhe njëri prej më të merituarve në sukseset e klubit.

Kastrati me Yllin ka fituar dy tituj kampioni të Kosovës, Ligën Unike dhe Superkupën Mbarëkombëtare.

“Të dashur qytetarë të Suharekës, sot po ndahem nga një klub i mrekullueshëm si Golden Eagle Ylli. Është shumë e vështire te gjej fjalët e duhura pasi që kam kaluar dy sezonet më të mira te karrierës time”, ka shkruar Kastrati ndër të tjera që ka falënderuar qytetin për mikpritjen, tifogrupin “Xhebrailat”, stafin e klubit dhe trajnerin Adis Beçiragiq.

Kastrati pritet t’i bashkohet Trepçës.