Sport

Kosova synon fitore në miqësoren ndaj Maqedonisë së Veriut

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në konkurrencën e femrave, ka zhvilluar një tjetër stërvitje para ndeshjes miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut.

Përgatitjet janë kryer në Qendrën Nacionale të Federatës së Futbollit të Kosovës në Hajvali. Erëleta Mehmeti dhe Lavdije Behramaj janë shprehur optimiste për këtë ndeshje, përcjell sajti zyrtar i FFK-së të enjten.