Sport

Pas transferimit te Frankfurti, Goetze kërkon një vend te Gjermania për Botëror

 

Fituesi i Kupës së Botës, Mario Goetze, është paralajmëruar për një kthim të mundshëm te Përfaqësuesja e Gjermanisë nga ish-përzgjedhësi Joachim Loeë, pasi u rikthye në Bundesligë duke nënshkruar për ekipin e Ligës së Kampionëve, Eintracht Frankfurtin. Goetze u prezantua të enjten te Frankfurti, ekip të cilit iu bashkua nga nënkampioni i Holandës, PSV Eindhoveni. Me Frankfurtin, mesfushori gjerman firmosi kontratë deri në verën e vitit 2025.

“Mezi pres me padurim të luaj për Eintracht Frankfurtin”, tha Goetze, i cili shënoi golin e fitores në kohën shtesë për Gjermaninë në finale ndaj Argjentinës në Botërorin e vitit 2014. “Klubi është zhvilluar në mënyrë të jashtëzakonshme dhe ka hyrë në një rrugë emocionuese dhe ambicioze. Jam i lumtur që do të jem pjesë e këtij rrugëtimi”.