Sport

Kuka: Evropa po e diskriminon Kosovën me mosliberalizim të vizave

 

Trajneri i xhudos Driton Kuka, ka thënë se është koha që Evropa ta ndalë diskriminimin ndaj qytetarëve të Kosovës dhe t’i liberalizojë vizat.

Ai e ka postuar foton nga tabela përfundimtare e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ku Kosova me të artat e Distria Krasniqit e Nora Gjakovës, përfundoi e dyta në renditje përfundimtare në xhudo, pas Japonisë.