Sport

Drita ndahet baras në miqësoren e luajtur në Kërçovë

 

Hamdi Namani dhe Marko Simonovski shënuan nga një gol për Dritën në ndeshjen miqësore ndaj Makedonija Gjorçe Petrov, të mërkurën.

Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 2:2, ndërsa u zhvillua në Kërçovë. Ndeshjen e dytë miqësore, Drita e luan të shtunën ndaj Ballkanit në Ohër.