Sport

Bayerni kërkon 50 milionë euro për Lewandowskin

 

Krerët e Bayern Muenchenit pothuajse janë dorëzuar para presionit të sulmuesit Robert Lewandowski, i cili po kërkon largimin nga klubi.

“Kicker” ka njoftuar të hënën, se Bayerni do ta lërë të lirë polakun, nëse Barcelona paguan 50 milionë euro për kartonin e tij. Më herët është raportuar se Lewandowski ka marrëveshje personale me Barcelonën dhe po pret që Bayerni të arrijë marrëveshje me ekipin spanjoll.