Sport

Butler shënon 47 pikë, ndeshja e shtatë vendimtare

Foto: AP
 

Jimmy Butler i Miami Heatit shënoi 47 pikë, më së shumti në karrierën e tij në një ndeshje plejofi.

Në fund të ndeshjes, Miami Heati mposhti Boston Celticsin 111:103, dhe i dërgon finalet e Ligës së Konferencës në ndeshjen e shtatë, që do të jetë vendimtare.