Sport

Italia në shtator e pret Anglinë në “San Siro”

 

Ndeshja e Ligës së Kombeve e Anglisë në udhëtim tek Italia më 23 shtator, do të luhet në stadiumin “San Siro” në qytetin e Milanos.

Do të jetë hera e parë që “Tre Luanët” do të luajnë në atë stadium, që është shtëpia e Interit dhe Milanit, që nga viti 1939.