Sport

Formacionet e mundshme të finales së “Championsit”

 

Me module të njëjta, por me interpretim të ndryshëm të lojës. Kështu pritet të jetë finalja e Ligës së Kampionëve, me dy trajnerët, Juergen Kloppin e Liverpoolit dhe Carlo Ancelottin e Real Madridit.

Në fazën sulmuese, Kloppi shpeshherë e përdor Sadio Manen si sulmues fals, me Mohamed Salah në të djathtë e Luis Diaz në të majtë. Kështu pritet të jetë edhe të shtunën, para Diogo Jotas e Roberto Firminos.