Sport

Medvedevi mposht Djeren në “French Open”

 

Bartësi i dytë i garës, Daniil Medvedev, ka kaluar në raundin e tretë të turneut “French Open”, pasi mposhti serbin Laslo Djere.

26-vjeçari, fitues i “US Open”, fitoi të enjten me rezultatin 3:0 në sete, 6:3, 6:4 dhe 6:3.