Sport

Mrekullia e Alissonit hapi rrugën për finale të “Championsit”

 

Ishte minuta e 95-të e ndeshjes së Premier Leagues ndërmjet Liverpoolit dhe West Bromwich Albionit më 16 maj të vitit 2021, kur edhe nisi rrugëtimi i “të kuqve” në Ligën e Kampionëve.

Ishte edhe momenti kur Alissoni iu bashkua skuadrës në sulm, në aksionin e fundit të ndeshjes, ndërsa rezultati ishte baras, 1:1.