Sport

Ibra do të qëndrojë deri në tetë muaj jashtë fushe

 

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, të mërkurën i është nënshtruar operimit të gjurit dhe do të duhet të pauzojë të paktën për tetë muaj përpara se të rikthehet në fushë për të luajtur. Lajmi është bërë i ditur nga skuadra e Milanit, që ka njoftuar se Ibra operimin e ka kryer në Francë për t’i dhënë fund problemit që e ka munduar periudhën e fundit. Ibrahimoviq i mungoi Milanit për pjesën më të madhe të sezonit 2021/22, në të cilin arriti të kurorëzohet me titullin e kampionit pas 11 vjetësh pritjeje.

Suedezi 43-vjeçar regjistroi 23 paraqitje në Serie A, kryesisht duke u inkuadruar nga banka e rezervistëve.