Sport

Trajneri i Golden Statet shpërthen në konferencë pas sulmit në shkollën në Teksas

 

Trajneri i klubit të basketbollit, Golden State Warriors, në NBA, Steve Kerr, ka shpërthyer në konferencën për media pas ndeshjes me Dallasin për sulmin në shkollën fillore në Teksas.

Një adoleshent qëlloi për vdekje 19 fëmijë dhe një mësuese, ndërsa Policia më pas vrau sulmuesin. Sulmi ka nxitur zërat kundër ligjeve që e kanë bërë të lehtë armatosjen e qytetarëve të thjeshtë.