Sport

Hakshabanoviqi kërkohet edhe në Spanjë

 

Lojtari me prejardhje shqiptare, Sead Hakshabanoviq, është i huazuar te Djurgardeni në Suedi dhe mediat suedeze kishin raportuar se ai kërkohet nga disa klube italiane të Serie A.

Të mërkurën, gazeta “Sportbladet” ka theksuar se futbollisti i krahut po përcillet nga afër edhe prej disa klubeve të Spanjës.