Sport

Hamiltoni, i lumtur me progresin e “Mercedesit”

 

Lewis Hamilton është ndarë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në Formula 1, në prova të “Grand-Prix” të Spanjës.

Hamiltoni me “Mercedesin” doli i treti më i shpejti, prapa Charles Leclercut të “Ferrarit”, që doli i pari, dhe shokut të skuadrës, George Russell.