Sport

Messi shënon dy gola në fitoren bindëse të PSG-së

 

Superylli argjentinas Lionel Messi ka realizuar dy gola në fitoren 4:0 që Paris Saint-Germain e ka arritur në udhëtim të shtunën mbrëma ndaj Montpellierit, në xhiron e parafundit të Ligue 1 të Francës.

Messi ka realizuar golin e parë në minutën e 6-të dhe të dytin në minutën e 20-të. Dy golat tjerë për Parisin i shënuan Angel Di Maria (26’) dhe Kylian Mbappe (60’ penallti).