Sport

Volejbollistja nga Divjaka gjen formën dhe suksesin te Drita e Gjilanit

Xhudjena Kruti - volejboll
 

Volejbollistja Xhudjena Kruti, njihet për shpirtin luftarak. Këtë e dëshmoi edhe të dielën mbrëma kur ekipi saj, Drita, ishte duke pësuar pas dy seteve nga Fer Volley, në finale të Kupës së Kosovës. Drita u kthye dhe barazoi rezultatin në 2:2 në sete, ndërsa në setin vendimtar fitoi 15:13 për ta siguruar Kupën e Kosovës.

Në suksesin e radhës të Dritës, ndër më të dalluarat ishte Kruti, volejbollistja nga Shqipëria.