Sport

Xherdan Shaqiri synon titullin me Chicagon

 

Xherdan Shaqiri mund të paraqitet disa minuta në fushë te Chicago Fire të dielën, në derbin kundër Los Aangeles Galaxy pas lëndimit të pësuar në barazimin kundër Dallasit në fillim të këtij muaji. Shaqiri të enjten është paraqitur në konferencën për media para ndeshjes që Chicago e luan kundër klubit të madh në SHBA, LA Galaxy.

Përballja Chicago Fire – LA Galaxy është një nga ndeshjet më të mëdha këtë fundjavë në kampionatin MLS. Gazeta “AS” në versionin anglisht i ka kushtuar një shkrim këtij dueli, me theks të veçantë përballjes mes sulmuesit të LA Galaxyt, Chiccharito Hernandezit, dhe të sulmuesit tjetër të krahut, Xherdan Shaqirit të Chicago Fires.