Sport

Mungesa e gjatë e Norës në gara, pas shkëlqimit në ngjarjen më të madhe

 

Të premten fillon Grand Slami i Antalyas, garë elitare e xhudos. Pjesë e kësaj ngjarjeje nuk do të jenë xhudistët e Kosovës. Pra, as Nora Gjakova, kampionia olimpike nga “Tokio 2020”.

Në ngjarjen më të madhe sportive, Nora fitoi të artën në kategorinë deri 57 kilogramë. Gara e saj ishte më 26 korrik të vitit të kaluar. Prej atëherë Nora nuk ka garuar, ndonëse në stërvitje është kthyer pak javë më vonë dhe për kohë të gjatë ka ushtruar me intensitet të lartë.