Sport

Bayerni ofron 25 milionë euro për Gravenberchin

 

Bayern Muencheni ka bërë ofertë zyrtare për shërbimet e mesfushorit të Ajaxit, Ryan Gravenberch.

Mediumet holandeze kanë raportuar të hënën se bavarezët i kanë ofruar Ajaxit 25 milionë euro dëmshpërblim për mesfushorin që po kërkohet edhe nga skuadrat tjera të mëdha të Evropës dhe pritet të largohet nga ekipi holandez në fund të këtij edicioni.