Sport

Skuadra e madhe zvicerane vazhdon kontratën me kapitenin kosovar, e cilëson shembull

 

Njëri prej hendbollistëve më të mirë të Përfaqësueses së Kosovës, Luigj Quni, ka vazhduar kontratën me klubin e madh zviceran, Amicitia Zuerich. 26-vjeçari Quni e ka vazhduar kontratën për dy vjet dhe do të luajë për klubin nga Zuerichu deri në fund të edicionit 2023/2024.

Quni është vlerësuar lart nga presidenti i Amicitias. Kjo skuadër aktualisht renditet e treta në kampionatin helvetik dhe pritet të luftojë për titull të kampionit.