1 perditesime
15:41

Distria në finale të garës në Portugali

Xhudistja Distria Krasniqi do të paraqitet në finale të garës Grand Prix që po mbahet në Portugali.

Në gjysmëfinale të kategorisë deri 52 kilogramë, Distria e mposhti portugezen Joana Diogo.

Distria deri më tani i ka tri fitore, ndërsa xhiron e parë e kaloi pa luftë.

14:28

Distria në gjysmëfinale në Portugali

Xhudistja Distria Krasniqi është kualifikuar në gjysmëfinale të turneut “Grand Prix” në Portugali.

Krasniqi në duelin çerekfinal e mposhti garuesen nga Spanja, Ariane Toro Soler në kategorinë deri 52 kilogramë. Krasniqi e fitoi luftën Ippon.

Në çerekfinale, Krasniqi arriti pas triumfit në raundin e dytë, në të cilin e fitoi xhudisten nga Franca, Leonie Gonzalez. Raundin e parë, xhudistja kosovare e kaloi pa luftë.

Krasniqi është kampione olimpike dhe e para në ranglistën botërore.