Sport

Amrabat do t’i bashkohet Tottenhamit

 

Tottenhami është afër sigurimit të mesfushorit Sofyan Amrabat. Ai do të huazohet tek ekipi londinez. Tottenhami në fund të edicionit do ta ketë opsionin për ta blerë Amrabatin nga Fiorentina për 15 milionë euro.

Sipas “Sky Sport Italia”, marrëveshja mes klubeve tashmë është arritur dhe Amrabat është i lumtur për transferimin në Londër.