Sport

Ngannou mposht Ganen, mbron titullin në peshën e rëndë në UFC

Francis Ngannou
Foto: Getty Images
 

Kamerunasi Francis Ngannou arriti të bënte një rikthim të madh duke triumfuar me vendim unanim ndaj Ciryl Ganes të shtunën mbrëma në Anaheim të Californias. Ai mbrojti me këtë titullin e kampionit në peshën e rëndë në serinë UFC të arteve marciale të përziera.

Ngannou 35-vjeçar dukej se ishte në disavantazh pas dy raundeve, por ai e mori veten dhe dominoi raundin e tretë duke mposhtur kështu francezin Ganen. Ai e rrëzoi Ganen disa herë në raundin e tretë në stil të mundjes dhe e dominoi raundin.