Sport

De Jong shpreson të mbetet te Barcelona

 

Luuk de Jong nuk e ka ndërmend të largohet nga Barcelona. Sulmuesi holandez ka bërë të ditur se është i lumtur te katalunasit dhe nuk dëshiron të largohet.

"Ne kemi qenë këtu me familjen për gjashtë muaj, nuk dua të lëviz më. I rregullt. zëvendësues, unë mund të jem ende i vlefshëm, por klubi nuk ka vendosur zyrtarisht. Do të shohim, unë jam ende në pronësi të Sevillas, kam një kontratë atje deri në vitin 2023”, deklaroi de Jong.