Sport

Atalanta kërkon 40 milionë euro për Zapatan

 

Duvan Zapata mund të largohet nga Atalanta. Për sulmuesin kolumbian interesim të vazhdueshëm ka shprehur Newcastel.

Oferta e klubit anglez për lojtarin ka bërë që Zapata ta mendojë largimin nga Bergamo. Newcastel i ka ofruar Zapatas pagë prej 6.5 milionë eurosh në sezon dhe kontratë pesëvjeçare. Por skuadra e Atalantas për ta liruar lojtarin po kërkon 40 milionë euro.