Sport

Kush është shqiptari i vetëm që ka luajtur për Lillen para Zhegrovës

 

Edon Zhegrova sot u zyrtarizua si lojtari më i ri i Lilles, skuadrës që aktualisht është kampione e Francës.

Zhegrova u transferua në Ligue 1 për shtatë milionë euro, duke nënshkruar për katër vite e gjysmë dhe duke i dhënë fund aventurës me Baselin.