Sport

Barcelona e përmirësuar përballet me Realin në “El Clasicon” e Superkupës

Foto: AP
 

Herën e fundit kur Barcelona u ndesh me Real Madridin, ekipi katalan ishte ende duke u përballur me largimin e Lionel Messit dhe me njërën prej krizave më të këqija financiare që e kishte pasur ndonjëherë.

Ronald Koeman ishte ende në postin e trajnerit dhe ekipi krahas vështirësive jashtë fushës kishte vështirësi të mëdha edhe në fushë dhe i mungonin rezultatit. Humbja me rezultatin 2:1 në “Camp Nou” në kuadër të La Ligas, tetorin e shkuar, nuk ishte befasi për shumicën, pasi konfirmoi momentin e keq që po e kalonte Barcelona.