Sport

Nikli shqyrton mundësinë të luajë me juniorë

 

Pas portierit Florian Smakiqi, edhe Dren Gashi e Qemajl Elshani të premten e kanë konfirmuar largimin nga skuadra e Feronikelit.

Numri i futbollistëve që do të shkojnë hapave të Smakiqit, Elshanit e Gashit mund të rritet ditëve në vijim. Këtë e kanë pranuar edhe zyrtarët e klubit nga Drenasi që është në telashe të mëdha financiare. Në fakt te Feronikeli kanë paralajmëruar se nëse nuk gjendet ndonjë sponsor, atëherë javën e ardhshme do t’i lirojnë të gjithë futbollistët dhe garat për pjesën e mbetur të këtij edicioni në Superligë do t’i vazhdojnë me juniorë.