Sport

Kuqi po synon të jetë trajner i Ipswichit

 

Ish-sulmuesi Shefki Kuqi po synon të marrë postin e trajnerit te skuadra e Ipswich Townit, që bën gara në kategorinë e tretë të Anglisë.

Kuqi, i cili ka luajtur për Ipswichin (2002-2005) dhe ka qenë lojtari i preferuar i tifozëve të Ipswichit, tashmë ka aplikuar për pozitën e trajnerit.