Sport

Pele sërish në spital, do të lirohet brenda pak ditësh

 

Legjenda e futbollit brazilian, Pele, ka qenë sërish në spital për ta vazhduar shërimin e tumorit në zorrën e trashë.

Spitali “Albert Einstein” ka thënë në një komunikatë të mërkurën se 81-vjeçari, Edson Arantes do Nascimento, është në gjendje stabile dhe pritet të lirohet brenda pak ditësh.