Sport

Bajrami është “armë shtesë” për Empolin

Nedim Bajrami
 

Trajneri i Empolit, Aurelio Andreazzoli ka vlerësuar lartë futbollistin shqiptar, Nedim Bajrami. Bajrami të hënën shënoi gol dhe asistoi në fitoren 3:1 të Empolit ndaj Udineses, në kuadër të xhiros së 16-të të Serie A.

Bajrami është kthyer në formën e lartë që e kishte në fillim të edicionit. Për këtë është pyetur trajneri i Empolit pas ndeshjes.