Sport

Hernandez thotë se momenti më i keq në karrierë i erdhi pas kalimit te Bayerni

Foto: AP
 

Fituesi i Kupës së Botës me Përfaqësuesen e Francës, mbrojtësi Lucas Hernandez, ka zbuluar të hënën se si transferimi i tij rekord te Bayern Munichu u shndërrua në një makth me lëndime të përsëritura dhe kërcënimin e një dënimi me burg në Spanjë. Mbrojtësi u bë lojtari më i shtrenjtë në historinë e Bundesligës kur iu bashkua Bayernit nga Atletico Madrid në vitin 2019 për 80 milionë euro. Por 25-vjeçari tha se një sërë lëndimesh e izoluan atë nga shokët e tij të skuadrës dhe ai gjithashtu duhej të merrej me problemet gjyqësore në Spanjë.

“Ato nuk ishin aspak vite të lehta. Isha i lënduar për një vit e gjysmë dhe ishte pa dyshim momenti më i keq i karrierës sime”, ka pranuar Hernandez. “Fillimisht mungova gjashtë muaj, më pas luajta dy muaj dhe pastaj pata përsëri katër muaj jashtë fushës. Kur nuk je me shokët e skuadrës çdo ditë dhe je shpesh vetëm, kjo të rëndon. Por tani që jam me ta ndihem mirë i integruar në ekip."