1 perditesime
21:27

Reimsi humbi ndeshjen ku Berisha u largua me të kuq

Valon Berisha luajti 35 minuta për Reimsin që pësoi disfatë nga Angersi në shtëpi me rezultatin 2:1. Berisha e la skuadrën me një lojtar më pak në fushë dhjetë minuta pa u mbyllur pjesa e parë e ndeshjes së luajtur të dielën në kuadër të xhiros së 17-të të elitës së futbollit të Francës.

Reimsi është në vendin e 14-të me 19 pikë, kurse Angersi në vendin e tetë me 25 pikë.

Pjesë e Reimsit është edhe Arber Zeneli. Ai po i mungon skuadrës franceze shkaku i lëndimit.

15:49

Valon Berisha përjashtohet nga loja

Valon Berisha është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 35-të duke e lënë Reimsin me një lojtar më pak në fushë në ndeshjen ndaj Angersit.

Pjesa e parë e ndeshjes Reims – Angers përfundoi pa gola, ndërsa i takon javës së 17-të të elitës së futbollit francez.

Berisha kartonin e parë të verdhë e mori në minutën e 27-të, ndërsa të dytin në minutën e 35-të.