Sport

Real Madridi “blindon” pozitën e parë

 

Real Madrid ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim te Sociedadi, duke e mposhtur me rezultat 2:0.

Vinicius Junior (47’) dhe Luka Joviq (57’) ishin realizatorët e golave.