Sport

Chelsea do ta shpërblejë me kontratë të re Mendyn

 

Chelsea do ta shpërblejë me kontratë të re portierin, Edouard Mendy. Sipas mediave angleze, drejtuesit e klubit janë të kënaqur me paraqitjet 29-vjeçarit, të cilin synojnë ta mbajnë sa më gjatë.

Londinezët do t’i ofrojnë pagë më të lartë Mendyt dhe kontratë deri në vitin 2026.