Sport

Benzema dënohet me një vit burgim me kusht për skandalin ndaj Valbuenas

 

Sulmuesi francez i Real Madridit, Karim Benzema, është shpallur fajtor, pasi që kishte shantazhuar bashkëlojtarin e tij te përfaqësuesja, Mathieu Valbuena.

Benzema është dënuar sot nga një gjykatë në Paris me një vit burgim me kusht dhe gjobë prej 75.000 euro.