Sport

Albiol rinovon kontratë të re me Villarrealin

 

Qendërmbrojtësi Raul Albiol do të jetë pjesë e skuadrës së Villarrealit edhe për një periudhë të gjatë.

Ekipi nga La Liga, ka njoftuar të premten se Albiol ka rinovuar kontratën me Villarrealin deri në verën e vitit 2023. Te Villarreali e vlerësoj në Albiolin si lojtar të rëndësishëm, pasi është kapiten i ekipit dhe llogaritin në shërbimet e tij edhe për sezonin tjetër.