Sport

Kosova beson në fitore ndaj Belgjikës

 

Pas humbjes nga Turqia, hendbollistët e Kosovës kërkojnë fitoren ndaj Belgjikës në kuadër të eliminatoreve për Botërorin 2023. Kosova të mërkurën u mposht 25:23 në Eskishehir nga Turqia, ndërsa të dielën prej orës 17:00 përballet me Belgjikën në Prishtinë.

Kjo ndeshje i takon fazës së parë kualifikuese të Botërorit dhe zhvillohet në kuadër të Grupit 1. Te Kosova, atmosfera ishte e mirë të shtunën në stërvitjen e fundit para duelit me Belgjikën. Të shtunën pas Kosovës është stërvitur edhe Belgjika, që sikurse “Dardanët” pësoi humbje në ndeshjen e parë të mërkurën.