Sport

Juventusi mposhtet në shtëpi nga Sassuolo

Foto: AP
 

Skuadra e Juventusit ka pësuar humbje në shtëpi në xhiron e dhjetë të kampionatit italian. “Zonja e Vjetër” u mposht nga Sassuolo me rezultatin e ngushtë 2:1. Davide Fratessi (44’) dhe Maxime Lopez (94’) shënuan për triumfin e Sassuolos.

Ndërkohë, golin e nderit për Juventusin e realizoi mesfushori Weston McKennie (76’).