Sport

PSG-ja në garë për Adeyemin

 

Pas Liverpoolit, Chelseat e Bayernit, edhe skuadra e Paris Saint-Germainit është futur në garë për shërbimet e sulmuesit Karim Adeyemi.

19-vjeçari po shkëlqen me skuadrën e Salzburgut dhe drejtuesit e klubit nga Austria, kanë pranuar se Adeyemi do të largohet në fund të këtij sezoni pas ofertave të shumta.