Sport

Gjendja e Astrit Selmanit është e mirë, pritet t’i kthehet stërvitjeve pas pak ditëve

 

Astrit Selmani e ka pësuar një tronditje në kokë nga një përplasje që e kishte lënë shkurtimisht pa ndjenja në fushë të dielën dhe si pasojë do t’i duhen disa ditë pushim para se të rikthehet në stërvitje, ka njoftuar klubi i sulmuesit kosovar Hammarbay.

Ylli kosovar u dërguar urgjentisht në spital, pasi i kishte humbur ndjenjat për disa çaste në fitoren ekipit të tij Hammarby kundër Ostersunds të dielën, pas një përplasje me kundërshtarin.