Sport

City fiton pa probleme ndaj Brightonit

 

Manchester City e ka shënuar fitoren e radhës në Premier League, duke mposhtur 4:1 në udhëtim Brightonin.

Skuadra e Pep Guardioles vulosi gjithçka në pjesën e parë. Ilkay Gundogan (13’) dhe Phil Foden (28’ 31’) realizuan në këtë pjesëlojë.