Sport

Roma e Mourinhos deklasohet në Ligën e Konferencës

 

Paraqitje impresive ka bërë 21-vjeçari Erik Botheim dhe e tërë skuadra norvegjeze Bodo/Glimt. Të enjten, Bodo/Glimti e deklasoi skuadrën e Romës që drejtohet nga Jose Mourinho në Ligën e Konferencës. Norvegjezët fituan me rezultatin 6:1 në kuadër të Grupit C.

Ishte humbja e parë e romakëve në kampanjën e garës së re të UEFA-s. Erik Botheim shënoi që në minutën e tetë, ndërsa rezultatin e dyfishoi Patrick Berg në minutën e 20-të.