Sport

Rënia e madhe e Rahovecit

 

Te skuadra e Rahovecit kanë shpresuar që pas shtatë xhirove të luajtura në Superligën e Kosovës në basketboll të jenë në pjesën e epërme të tabelës dhe kështu edhe në mesin e pretenduesve për trofe këtë edicion.

Mirëpo, situata është krejtësisht ndryshe dhe “vreshtarët” pranojnë se as që kanë pritur një start që është më i dobëti në histori të klubit, prej se garon në elitë (2016/17). Humbja e fundit në shtëpi nga Trepça (103:75) ishte e pesta rresht dhe e gjashta në total këtë edicion në shtatë ndeshje të luajtura. Me vetëm një fitore, dhe atë ndaj Dritës inferiore, Rahoveci renditet i parafundit në tabelë me vetëm tetë pikë të mbledhura.