4 perditesime
22:54

Rikthim i madh i Man Unitedit - Ronaldo vendimtar

Manchester Unitedi ka bërë rikthim të madh në ndeshjen kundër Atalantës, të cilën e ka fituar me rezultatin 3:2. Ky duel i ka takuar xhiros së tretë të Grupi F të Ligës së Kampionëve. Unitedi ishte duke humbur në pjesën e parë 2:0, por ia doli që në të dytën të shënojë tre gola për të arkëtuar pikë të plota.

Sërish vendimtar për ekipin anglez ishte Cristiano Ronaldo. Atalanta kaloi në epërsi në minutën e 15-të me golin e Mario Pasaliqit. Golin e dytë për ekipin italian e shënoi Merih Demiral me kokë në minutën e 9.

Rikthimi i ekipit anglez ndodhi në pjesën e dytë. Në minutën e 53-të, Marcus Rashford ngushtoi epërsinë në 1:2. Shifrat në 2:2 i barazoi Harry Maguire në minutën e 75-të. Ndërkaq fitoren prej 3:2, Manchester Unitedit ia siguroi Cristiano Ronaldo.

Në duelin tjetër të këtij grupi, Villarreali ka fituar si mysafir i Young Boysit 4:1. Me gjashtë pikë, Unitedi është lider i grupit. Atalanta ka katër pikë dhe zë vendin e dytë, me pikë të njëjta me Villarrealin që është i treti. Young Boysi renditet i fundit me tri pikë.

22:43

Ronaldo kalon Unitedin në epërsi

Cristiano Ronaldo ka realizuar golin e epërsisë për Manchester Unitedin në përballjen me Atalantan.

Ronaldo ka realizuar gol në minutën e 81-të. Unitedi është rikthyer nga disavantazhi 2:0 dhe po kryeson 3:2.

Ndeshja që po luhet në “Old Trafford” është e vlefshme për Grupin F të Ligës së Kampionëve.

https://streamwo.com/RfXil6X

22:36

Unitedi barazon rezultatin

Manchester Unitedi ka barazuar rezultatin në përballjen me Atalantan.

Rezultati pas 75 minutave në ndeshjen që po luhet në “Old Trafford” është 2:2.

Marcus Rashford (53’) dhe Harry Maguire (75’) kanë realizuar dy gola për Unitedin në pjesën e dytë.

Atalanta realizoi dy herë në pjesën e parë me Mario Pashaliqin (15’) dhe Merih Demiral (29’).

https://streamwo.com/pnxZsZO

https://streamwo.com/TQXtwk4

21:47

Atalanta po e befason Unitedin në “Old Trafford”

Skuadra italiane Atalanta, është duke fituar kundër Manchester Unitedit në “Old Trafford” me shifrat 2:0. Kjo ndeshje i takon Grupit F të Ligës së Kampionëve. Atalanta kaloi në epërsi në minutën e 15-të me golin e Mario Pasaliqit.

Golin e dytë për ekipin italian e shënoi Merih Demiral me kokë në minutën e 9-të. Unitedi do të ketë edhe 45 minuta për të kërkuar rikthimin në këtë ndeshje. Në duelin tjetër të këtij grupi, Villarreali është duke fituar si mysafir i Young Boysit 2:0.

21:35

Atalanta në epërsi prej dy golave ndaj Unitedit

Skuadra e Atalantas është në epërsi 2:0 ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Old Trafford” dhe i takon xhiros së tretë të Grupit F të Ligës së Kampionëve.

Mario Pashalliq e zhbllokoi rezultatin për Atalantan në epërsi në minutën e 15-të me golin e shënuar nga afërsia, ndërsa epërsinë e dyfishoi mbrojtësi Merih Demiral që shënoi me kokë në minutën e 29-të.

Edhe në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Villarreali po avancon 2:0 në udhëtim ndaj Young Boysit. Yeremi Pino (6’) dhe Gerard Moreno (16’) kanë shënuar golat për ekipin nga La Liga.

https://streamwo.com/EyCRMK0

https://streamwo.com/47fdpX2