Sport

Bajrami zëvendësues, Ujkani e Ismajli në stol

 

Nedim Bajrami ishte i vetmi prej katër futbollistëve shqiptarë që u aktivizua te Empoli, të dielën pasdite. Në kuadër të xhiros së tetë të Serie A, Empoli humbi thellë, 4:1, në shtëpi nga Atalanta. Bajrami u aktivizua në minutën e 62-të.

Samir Ujkani, Ardian Ismajli dhe Kristijan Asllani qëndruan në stol te Empoli. Për shkak të lëndimit, Atalantas po i mungon Berat Gjimshiti.