Sport

Ibanez pritet ta përfaqësojë Italinë

 

Qendërmbrojtësi i Romës, Roger Ibanez pritet që së shpejti të luajë për Përfaqësuesen e Italisë.

Mediumet italiane kanë raportuar të enjten se përzgjedhësi i Italisë, Roberto Mancini po e sheh Ibanezin si të nevojshëm për ekipin e tij dhe tashmë po planifikon ta thërrasë. Në momentin që Mancini i bën ftesë, Federata e Futbollit të Italisë do të nis me procedurat që Ibanezit t’i mundësohet të luajë për “Azzurrët”.